САТАНІВ. ЗАМОК. (XIV ст.)/(2009р.).

     Замок в містечку Сатанів зведено в XIV столітті, на високому березі річки Збруч. Після декількох перебудов, в XVI столітті, замок набув сучасного вигляду. У плані замок неправильний п'ятикутник, з вежами по кутах, площею 1,5 гектара. На всіх кутах знаходилися чотиристоронні оборонні вежі, що виходять за лінію мурів, з яких до нашого часу залишилося три. Башти побудовані у три яруси, нижня частина значно ширша за верхню.

 

Мури замку та східна вежа
Мури замку та східна вежа

Мури, що з'єднували башти, були подвійні: зовнішні і внутрішні, розміщені паралельно. Внутрішні мури знаходились на валу і тому височіли над зовнішніми. Зовнішні вали від внутрішніх відокремлювалися ровом, які також були і поза мурами. Зараз збереглися лише зовнішні мури. В'їзд до замку був в наріжній башті з південної сторони. Башта не збереглася. В двадцятих роках XVIII століття, коли замком володів Адам Синявський, фортецю було реконструйовано. Відновили і міські укріплення. В ті часи місто було великим і потужним торговим центром, тут проживали купці з Греції, Вірменії, та велика єврейська громада.

Кругла вежа
Кругла вежа

З південно-східної сторони замку, височать залишки круглої оборонної вежі. Вона споруджена за довго до перших писемних згадок про поселення і відноситься до зразка мурованого будівництва часів Руси. Безперечно - унікальна пам'ятка архітектури. Бійниці вежі розширюються до середину, для зручної стільби з луків. Вежа має три яруси і міцно стоїть з тих древніх часів.

*В місті, біля лікарні, знаходиться ще одна така вежа, про яку взагалі нічого знайти не вдалося.

ПОДОРОЖ ЗАМКОМ

САТАНІВ

     Сатанів - селище міського типу  в Городоцькому районі Хмельницької області. Населення складає приблизно 3000 мешканців. Селище розташоване на річці Збруч (притока Дністра), на території національного парку Подільські Товтри. Місто отримало Магдебурзьке право  ще в 1641 році. Перша згадка про Сатанів відноситься до 1404 року.