ОСТРІВ. ПАЛАЦ. (XIXст.)/(2019p).

       Перша писемна згадка про Острів датується 1431 роком. Але поселення тут існувало і раніше. У 1581 році це вже місто, власником якого на той час був Миколай Боваровський.

         В цей час у місті був зведений оборонний замок, будівництво якого завершилося в XVIІ столітті. З часом Острів занепав і в 1785 році втрачає статус міста і стає селом. А на початку XIX століття пожежа фактично знищила місто повністю. Саме в цей час, власник довколишніх земель граф з родини Баваровських гербу Прус II (Prus II) зводить палац-резиденцію.

На території резиденції був закладений великий парк, створені водоспади, викопаний ставок, посаджені квіткові клумби. При в’їзді на територію резиденції спорудили величну браму прикрашену багатою ліпниною. Згадка про палац є у книзі «Przezlosc I zabytki wojewodztwa Tarnopolskiego» виданої в 1926 році. (ст.186).

Та палац не зберігся. Він був знищений московськими військами при відступі з Острова, під час боїв в 1917 році. Зараз від резиденції залишилися лише пишна велична брама і перебудована у житолове приміщення каплиця, одразу за брамою.

ОСТРІВ.

      О́стрів — село в Тернопільському районі, Тернопільської області. Розташоване на річці Серет, яка утворює фактично пів-острів де знаходиться село. Перша писемна згадка про поселення датується 1431 роком. У 1581 році згадане як місто, що знаходиться у власності Миколая Баворовського. В XVIІ в Острові був оборонний замок. На початку XIX століття пожежа знищила всі будівлі.